Pani Iga Cembrzyńska urodziła się 2 lipca 1939 roku w Radomiu jako Maria Elżbieta Cembrzyńska i przez pierwsze 20 lat życia była Marysią. Jak większość Polaków w tamtych latach, swe wczesne dzieciństwo spędziła pod okrutną okupacją niemiecką.
– Jako dziecko widziałam, że bomby lecą, że tata został trafiony szrapnelem, przeszłam wtedy rzeczy okropne… – wspominała. Ale miała szczęście, gdyż z czasów wojny najbardziej zapamiętała przede wszystkim swoje zwierzątka. – Miałam jednak ukochanego psa i cudownego królika, który wskakiwał mi na ramię.
Dobrze zapamiętała także dzień, gdy już po wojnie do rodzinnego domu przywieziono fortepian. Jej rodzice dobrze grali i po nich odziedziczyła talent muzyczny. Nie jest więc dziwne, że ta wszechstronnie uzdolniona aktorka zawsze chciała zostać pianistką:
Cały artykuł » czytaj więcej »